Kyslík v plechovce vám dodá energii a nastartuje mozek

Přemýšlíte o tom, jak zatočit s únavou? Pokud si nechcete organismus zahlcovat přeslazenými energetickými nápoji ani se prolévat hektolitry kávy, co kdybyste vyzkoušeli čistý, přírodní kyslík… Ne, neděláme si legraci!

Bojujte proti únavě způsobené vydýchaným vzduchem

Možná vás dosud nenapadlo, že tato základní složka atmosféry jde zakoupit k domácímu použití, nebo se domníváte, že kyslíku je všude dost. Omyl! Nedostatek kyslíku je častějším problémem, než se zdá, zvláště ve špatně větraných místnostech, jako jsou vydýchané posilovny, pracovní prostředí či školní učebny, a ve městech obecně. Smog a zvýšená koncentrace ozónu zde působí jako negativní faktory. Určitě jste si všimli, že občas často zíváte, trpíte nevysvětlitelnými bolestmi hlavy a nesoustředěností. To všechno může mít na vině kyslíkový deficit. Nemusíte ale zrovna trpět celkovým vyčerpáním, aby vám pár nádechů kyslíku v plechu pomohlo.

Několik nádechů pro soustředění i pro zdraví

Společnost GOX GmbH uvedla na trh sprej s vysoce čistým lékařským kyslíkem, který je opatřen praktickým aplikátorem. Správné dávkování a jednoduché, bezpečné použití je zaručeno. A kdy je vhodné po něm sáhnout? Nejlépe tehdy, když víte, že budete muset vyvinout zvýšenou fyzickou či psychickou aktivitu nebo zvýšit své soustředění. V praxi to může být třeba dlouhá noc strávená studiem na státní zkoušky. Kyslík často využívají řidiči, protože sníží riziko mikrospánku za volantem, který se už nejednomu člověku stal osudným. Jedná se ale také o skvělý zdravotní prostředek pro všechny, jejichž metabolický či imunitní systém potřebuje vzpruhu. Trpíte-li alergiemi nebo astmatem, kyslík může výrazně zlepšit vaše dýchací obtíže.

Kyslík pro sportovce

Pro fyzický výkon je kyslík rozhodující, při vypětí, jaké způsobuje intenzivní tréning nebo závody, totiž nároky organismu na spotřebu kyslíku výrazně rostou a do krve se uvolňuje oxid uhličitý. Pro sportovce tak může být dodávka kyslíku doslova elixírem života, který jejich výkon zvýší až o 25 %. Pokud trénujete pro hubnutí, máme pro vás dobrou zprávu: kyslík také pomáhá se spalováním tukových zásob a vaše úsilí tak bude mnohem znatelnější. Svalové křeče, únava ze cvičení a stres zmizí, zklidní se rychlost dýchání a zvýší koncentrace. Perfektně vyrýsované svaly pak pozitivní účinky jen potvrdí.

A co rizika?

V souvislosti s používáním čistého kyslíku se často objevuje strašák v podobě předávkování kyslíkem. Negativních účinků na zdraví se ale nemusíte bát - jedná se opravdu pouze o extrémní případy. Vy budete tento plyn dýchat v běžné atmosféře, a ačkoliv je velmi čistý (99,5 %), do plic se vám dostane maximálně 40 - 60 % kyslíku. Navíc stačí jen tři nádechy, abyste pocítili pozitivní účinky spreje. Z toho vám opravdu žádné předávkování nehrozí. Lékařský kyslík se již prodává i v lékárnách a obchodech pro sportovce, které by nic nezdravého do oběhu nepustily. Zamiřte na stránky sportsmarket.com a objednejte si svou plechovku životodárného plynu.