koloidní stříbro

Koloidní stříbro je doplněk výživy, který je vytvořen ponořením drobných částic stříbra do základního koloidního roztoku. Je konzumován těmi, kdo by chtěli odvrátit taková vážná onemocnění, jako jsou rakovina, AIDS a herpes. Stříbro má zaktivnit imunitní systém, a tím účinněji odrážet nemoci. Je nejčastěji k dispozici v tekuté formě, která se dávkuje kapátkem. Čiré nebo světle žluté koloidní stříbro je nejlepší, neboť velikost částic má vliv na barvu roztoku a větší částice produkují tmavěji zbarvenou kapalinu, ale nejsou v těle snadno absorbovány.

Historie použití koloidního stříbra

Před vynálezem antibakteriálního mýdla, bylo koloidní stříbro používáno jako dezinfekční prostředek. Je stále ještě běžně používané k zabíjení bakterií. Stříbro je účinné pro prevenci i boj proti bakteriálním nemocem a infekcím, protože nekoroduje. V dávných dobách bylo stříbro používáno v obvazech a pro stejné účely bylo často používáno v Americe v občanské válce. To je také důvod, proč kostely používají stříbrné kalichy při přijímání, aby zastavily šíření nemocí ve sboru. Stříbro ztratilo svou popularitu s příchodem regulovaných syntetizovaných léků, ale stalo se znovu populární s trendy životního stylu, které podporují přirozené organické potraviny.

Modrá krev

Dokonce i před tisíci lety si staří Řekové uvědomili, že bohaté rodiny, které jedly, pily a ukládaly potraviny ve stříbře byly mnohem méně často nemocné, než prostí občané, kteří jedli z keramiky a používali železné nádobí. U bohatých lidí se vyvinul lehce modrý nádech kůže následkem dlouholetého požívání stříbra, proto vznikl termín "Modrá krev". (To však nebyl jediný důvod, proč se jim říkalo Modrá krev. Bylo to také proto, že většinou nepracovali venku v polích, a inklinovali k sňatkům v rámci své vlastní sociální skupiny, měli velmi bledou kůži, a proto jejich žíly kůží modře prosvítaly. Krev není ve skutečnosti modrá, i když získá tmavší nahnědlou barvu po odevzdání většiny svého kyslíku tělu a cestuje žilami zpět do plic a srdce, v porovnání s jasně červenou barvou čerstvé krve z plic plné kyslíku v tepnách, ale krev nikdy ve skutečnosti není modrá, jen se takovou prostě zdá u lidí s bledou pletí kvůli absorpci světla v krvi, odrazu světla kůží, stejně jako kvůli vnímání barev. (Je skutečně překvapivě složité vysvětlit, proč se nám zdá u lidí s bílou pletí, že jsou žíly modré!).

Jak funguje koloidní stříbro

Zastánci koloidního stříbra tvrdí, že je účinné proti všem virům a nemocem, a že nikdy nebezpečně nereaguje s jinými léky. Vědecké studie ukázaly, že čisté stříbro rychle ničí bakterie. Dokonce zabíjí super-bakterie, které se vyvíjejí, když běžné dezinfekční prostředky zničí slabé kmeny bakterií. Stříbro působí jako katalyzátor a deaktivuje enzym, který usnadňuje akce uvnitř buněk. Není tímto procesem spotřebováno, takže je k dispozici, aby mohlo znovu a znovu pracovat. Enzym, který je stříbrem ničen je nutný pro anaerobními bakterie, viry, kvasinky a plísně. (Nepřátelské bakterie mají tendenci být anaerobní a přátelské bakterie aerobní). Jedná se o akci, která ničí choroboplodné zárodky. Znemožňuje jim užití tělových buněk pro replikaci. Koloidní stříbro vytváří prostředí, které znemožňuje patogenům přežít a množit se.

Vzhledem k tomu, že není určeno pro boj s konkrétním patogenem, ale spíše působí proti samotné povaze jejich životního cyklu, je účinným preventivním prostředkem proti všem nemocem působeným všemi patogeny, včetně budoucích mutací. Není znám žádný organismus působící onemocnění, který by mohl žít v přítomnosti byť i nepatrného množství koloidního stříbra. Laboratorní testy prokázaly, že anaerobní bakterie, viry a plísňové organismy jsou zničeny během několika minut po kontaktu. Paraziti jsou také ničeni, a to i ještě ve stádiu vajíček. Koloidní stříbro je účinné proti infekcím, nachlazení, chřipce, fermentaci a parazitárním invazím.

Koloidní stříbro je nabízeno i jako léčba pro HIV a AIDS. Tyto nároky nebyly uznány lékařskou komunitou, ale nelze popřít dlouhé přežití některých pacientů s AIDS, kteří přísahají na koloidní stříbro.

Stejný mechanismus, který brání replikaci patogenů také zdá se, chrání tělo proti rakovině. Rakovinné nádory se tvoří, když přestanou pracovat vnitřní regulátory buněk. Buňky se dělí v poměru, který převyšuje potřebu těla. Koloidní stříbro překalibruje poměr dělení buněk

Pokud se používá koloidní stříbro jako širokospektrální virová a bakteriální prevence, může léčit i další zdánlivě nesouvisející nemoci. Lidé, kteří utrpěli těžké popáleniny mohou použít koloidní stříbro k podpoře zdravého růstu buněk a odražení infekce. Snižuje výskyt akné, které je bakteriálního původu. Pomáhá udržovat zdravé trávicí prostředí a maximalizuje množství živin, které je tělo schopno získat z potravy. Koloidní stříbro znemožňuje parazitům prospívat a klást vejce.

Koloidní stříbro je také účinné jako podpora zažívání, pokud je užíváno s jídlem, protože zastavuje kvašení potravy v žaludku a střevech. K fermentaci může dojít, pokud jídlo leží příliš dlouho v zažívacím traktu, a to může vést k plynatosti, nadýmání, bolesti, poruchám trávení a refluxu (zpětný tok žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu), takže užívání stříbra může pomoci vyhnout se všem těmto nepříjemným příznakům, kterými po jídle mnoho lidí trpí.

O stříbru je také známo, že ničí parazity žijící ve vodě a filtruje nečistoty.

Jak užívat koloidní stříbro?

Lidé, kteří užívají koloidní stříbro mají tendenci rozvíjet své vlastní způsoby, jak maximalizovat jeho účinnost. Lidé, trpící zánětem spojivek jej někdy kapou několikrát denně přímo do očí. Problémy v krku jsou léčeny kloktáním koloidního stříbra. Nejběžnější způsob konzumace je přimíchat tři nebo čtyři kapky do velké sklenice vody.

Vedlejší účinky koloidiního stříbra

Přes všechna tato pozitivní tvrzení je koloidní stříbro stále ignorována lékařskou veřejností. Vědecky vzato, lidské tělo nemá žádnou zásadní potřebu stříbra. U někoho, kdo je horlivý ve své spotřebě může dojít k nahromadění kovu v jeho orgánech. Nejčastější negativní vedlejší účinek koloidního stříbra je stav zvaný argyrie. Působí trvalé zšednutí kůže a očí, ale to nijak jinak neovlivňuje zdraví. Tvrdí se, že stříbro vzájemně n s jinými léky nebo bylinami.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Log in to comment


Avatar uživatele Kuba
Kuba odpověděl/a na téma: #2
Můj táta užívá pro své zdraví koloidní stříbro, ale je to bezpečné?

Koloidní stříbro není považováno za bezpečné a účinné přes všechna tvrzení výrobců zdravotních doplňků. Stříbro nemá žádný známý účel v lidském těle. Stejně tak není důležitým minerálem, jak tvrdí někteří prodejci stříbrných výrobků.
Produkty koloidního stříbra jsou vyrobeny z malých částic stříbra suspendovaných v kapalině - stejný typ z drahých kovů se používá v klenotech, zubních výplních, stříbrných příborech a jiném spotřebním zboží. Produkty koloidního stříbra jsou obvykle uváděny na trh jako doplňky stravy, které jsou přijímány ústy. Produkty koloidního stříbra také přicházejí ve formě pro injekční podání nebo aplikaci na kůži.
Výrobci koloidních stříbrných výrobků, často tvrdí, že jsou všelékem, posilují imunitní systém, bojují s bakteriemi a viry, a léčí rakovinu, HIV / AIDS, pásový opar, onemocnění očí a prostaty. Nicméně, žádné vědecké studie k vyhodnocení těchto zdravotních tvrzení nebyly v renomovaných lékařských časopisech publikovány. Ve skutečnosti, Food and Drug Administration přijala opatření proti některým výrobcům produktů koloidního stříbra pro nevyzkoušené zdravotní tvrzení.
Není jasné, jaké množství koloidního stříbra může být škodlivé, ale stříbro se může ukládat ve tkáních vašeho těla v průběhu měsíců či let. Nejčastěji to má za následek argyrii, modro-šedé zbarvení pokožky, očí, vnitřních orgánů, nehtů a dásní. Zatímco argyrie nepředstavuje závažný zdravotní problém, může to být kosmetická závada, protože nemizí, když přestanete stříbrné výrobky užívat.
Vzácně mohou nadměrné dávky koloidního stříbra způsobit možná nevratné vážné zdravotní problémy, včetně poškození ledvin a neurologické problémy, jako jsou záchvaty. Produkty koloidního stříbra mohou také reagovat s léky, včetně penicilaminu, chinolinu, tetracyklinu a tyroxinových léků.
Avatar uživatele Alena
Alena odpověděl/a na téma: #3
Minimálně jsou dobré reference na koloidní stříbro při léčbě ran
Avatar uživatele manufaktura
manufaktura odpověděl/a na téma: #4
Přiznám se, že jsem sama ještě koloidní stříbro nevyužila a nezkoušela, i když jsem se o něm už mnoho dozvěděla. Vím, že je to takový pomocník ve zdravém životním stylu a že působí jako prevence řadě vážných onemocnění. Taky jsem si říkala, že bych ho mohla někdy zkusit.
Avatar uživatele manufaktura
manufaktura odpověděl/a na téma: #5
Myslím si, že koloidní stříbro je zdraví prospěšně a doufám, že proběhla celá řada testů, které prověřili, že neškodí, ale naopak pomáhá.
Avatar uživatele Schwabka
Schwabka odpověděl/a na téma: #6
Tedy do toho bych asi nešla. Pojídání stříbra mi připadá tak nějak nepřirozené. Snad jedině kdyby bylo opravdu nejhůř a už bych nevěděla co.
Zaujala mě věta, že v přítomnosti koloidního stříbra nepřežije žádný organismus. A co člověk? To je taky organismus, nebo ne?
Avatar uživatele manufaktura
manufaktura odpověděl/a na téma: #7
Takže všeho moc škodí? A taky koloidního stříbra. Raději než se jím léčit bude lepší až tak moc ho dobrovolně nevyhledávat, že? O argyrii, která není tak neznámá i mezi známými lidmi, jsem slyšela, opravdu je to na těch lidech poznat, že mají tak netypicky zabarvenou pokožku, působí to dost nepřirozeně.
Avatar uživatele marjenka
marjenka odpověděl/a na téma: #8
Vím, že je to trochu mimo, ale moc mě bavilo číst, proč se říká šlechticům, že měli modrou krev, že jedli ze stříbrného nádobí, nepracovali na poli, a tak jim prosvítaly modřé žíly, nikdy předtím jsem na to nenarazila! Díky za zajimavé informace.