koloidní stříbro

Koloidní stříbro je doplněk výživy, který je vytvořen ponořením drobných částic stříbra do základního koloidního roztoku. Je konzumován těmi, kdo by chtěli odvrátit taková vážná onemocnění, jako jsou rakovina, AIDS a herpes. Stříbro má zaktivnit imunitní systém, a tím účinněji odrážet nemoci. Je nejčastěji k dispozici v tekuté formě, která se dávkuje kapátkem. Čiré nebo světle žluté koloidní stříbro je nejlepší, neboť velikost částic má vliv na barvu roztoku a větší částice produkují tmavěji zbarvenou kapalinu, ale nejsou v těle snadno absorbovány.

Historie použití koloidního stříbra

Před vynálezem antibakteriálního mýdla, bylo koloidní stříbro používáno jako dezinfekční prostředek. Je stále ještě běžně používané k zabíjení bakterií. Stříbro je účinné pro prevenci i boj proti bakteriálním nemocem a infekcím, protože nekoroduje. V dávných dobách bylo stříbro používáno v obvazech a pro stejné účely bylo často používáno v Americe v občanské válce. To je také důvod, proč kostely používají stříbrné kalichy při přijímání, aby zastavily šíření nemocí ve sboru. Stříbro ztratilo svou popularitu s příchodem regulovaných syntetizovaných léků, ale stalo se znovu populární s trendy životního stylu, které podporují přirozené organické potraviny.

Modrá krev

Dokonce i před tisíci lety si staří Řekové uvědomili, že bohaté rodiny, které jedly, pily a ukládaly potraviny ve stříbře byly mnohem méně často nemocné, než prostí občané, kteří jedli z keramiky a používali železné nádobí. U bohatých lidí se vyvinul lehce modrý nádech kůže následkem dlouholetého požívání stříbra, proto vznikl termín "Modrá krev". (To však nebyl jediný důvod, proč se jim říkalo Modrá krev. Bylo to také proto, že většinou nepracovali venku v polích, a inklinovali k sňatkům v rámci své vlastní sociální skupiny, měli velmi bledou kůži, a proto jejich žíly kůží modře prosvítaly. Krev není ve skutečnosti modrá, i když získá tmavší nahnědlou barvu po odevzdání většiny svého kyslíku tělu a cestuje žilami zpět do plic a srdce, v porovnání s jasně červenou barvou čerstvé krve z plic plné kyslíku v tepnách, ale krev nikdy ve skutečnosti není modrá, jen se takovou prostě zdá u lidí s bledou pletí kvůli absorpci světla v krvi, odrazu světla kůží, stejně jako kvůli vnímání barev. (Je skutečně překvapivě složité vysvětlit, proč se nám zdá u lidí s bílou pletí, že jsou žíly modré!).

Jak funguje koloidní stříbro

Zastánci koloidního stříbra tvrdí, že je účinné proti všem virům a nemocem, a že nikdy nebezpečně nereaguje s jinými léky. Vědecké studie ukázaly, že čisté stříbro rychle ničí bakterie. Dokonce zabíjí super-bakterie, které se vyvíjejí, když běžné dezinfekční prostředky zničí slabé kmeny bakterií. Stříbro působí jako katalyzátor a deaktivuje enzym, který usnadňuje akce uvnitř buněk. Není tímto procesem spotřebováno, takže je k dispozici, aby mohlo znovu a znovu pracovat. Enzym, který je stříbrem ničen je nutný pro anaerobními bakterie, viry, kvasinky a plísně. (Nepřátelské bakterie mají tendenci být anaerobní a přátelské bakterie aerobní). Jedná se o akci, která ničí choroboplodné zárodky. Znemožňuje jim užití tělových buněk pro replikaci. Koloidní stříbro vytváří prostředí, které znemožňuje patogenům přežít a množit se.

Vzhledem k tomu, že není určeno pro boj s konkrétním patogenem, ale spíše působí proti samotné povaze jejich životního cyklu, je účinným preventivním prostředkem proti všem nemocem působeným všemi patogeny, včetně budoucích mutací. Není znám žádný organismus působící onemocnění, který by mohl žít v přítomnosti byť i nepatrného množství koloidního stříbra. Laboratorní testy prokázaly, že anaerobní bakterie, viry a plísňové organismy jsou zničeny během několika minut po kontaktu. Paraziti jsou také ničeni, a to i ještě ve stádiu vajíček. Koloidní stříbro je účinné proti infekcím, nachlazení, chřipce, fermentaci a parazitárním invazím.

Koloidní stříbro je nabízeno i jako léčba pro HIV a AIDS. Tyto nároky nebyly uznány lékařskou komunitou, ale nelze popřít dlouhé přežití některých pacientů s AIDS, kteří přísahají na koloidní stříbro.

Stejný mechanismus, který brání replikaci patogenů také zdá se, chrání tělo proti rakovině. Rakovinné nádory se tvoří, když přestanou pracovat vnitřní regulátory buněk. Buňky se dělí v poměru, který převyšuje potřebu těla. Koloidní stříbro překalibruje poměr dělení buněk

Pokud se používá koloidní stříbro jako širokospektrální virová a bakteriální prevence, může léčit i další zdánlivě nesouvisející nemoci. Lidé, kteří utrpěli těžké popáleniny mohou použít koloidní stříbro k podpoře zdravého růstu buněk a odražení infekce. Snižuje výskyt akné, které je bakteriálního původu. Pomáhá udržovat zdravé trávicí prostředí a maximalizuje množství živin, které je tělo schopno získat z potravy. Koloidní stříbro znemožňuje parazitům prospívat a klást vejce.

Koloidní stříbro je také účinné jako podpora zažívání, pokud je užíváno s jídlem, protože zastavuje kvašení potravy v žaludku a střevech. K fermentaci může dojít, pokud jídlo leží příliš dlouho v zažívacím traktu, a to může vést k plynatosti, nadýmání, bolesti, poruchám trávení a refluxu (zpětný tok žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu), takže užívání stříbra může pomoci vyhnout se všem těmto nepříjemným příznakům, kterými po jídle mnoho lidí trpí.

O stříbru je také známo, že ničí parazity žijící ve vodě a filtruje nečistoty.

Jak užívat koloidní stříbro?

Lidé, kteří užívají koloidní stříbro mají tendenci rozvíjet své vlastní způsoby, jak maximalizovat jeho účinnost. Lidé, trpící zánětem spojivek jej někdy kapou několikrát denně přímo do očí. Problémy v krku jsou léčeny kloktáním koloidního stříbra. Nejběžnější způsob konzumace je přimíchat tři nebo čtyři kapky do velké sklenice vody.

Vedlejší účinky koloidiního stříbra

Přes všechna tato pozitivní tvrzení je koloidní stříbro stále ignorována lékařskou veřejností. Vědecky vzato, lidské tělo nemá žádnou zásadní potřebu stříbra. U někoho, kdo je horlivý ve své spotřebě může dojít k nahromadění kovu v jeho orgánech. Nejčastější negativní vedlejší účinek koloidního stříbra je stav zvaný argyrie. Působí trvalé zšednutí kůže a očí, ale to nijak jinak neovlivňuje zdraví. Tvrdí se, že stříbro vzájemně n s jinými léky nebo bylinami.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje