Kde sehnat pohodlný kočárek

Trendem výrobců kočárků je jejich úspora velikosti, zejména pro snažší přepravu. Větší děti pak mají problém se do nich vejít, musí se krčit a všelijak kroutit, nemají šanci natáhnout nožky. Raději pečlivě vybírejte, než abyste udělali takovou chybu. Malé děti totiž musí mít pohodlí.

Při výběru kočárku je nutné zvážit především vaše potřeby. Je rozdíl, zda bydlíte ve městě, na vesnici nebo cestujete MHD či využíváte k přepravě svých ratolestí automobil. Na vesnici a v případě, kde hodně chodíte na procházky terénem, oceníte sportovní podvozek s otočnými koly. Jestli hodně jezdíte autem, určitě postačí skladný kočárek bez odpružení a otočných kol. Pozor je třeba dávat i na to, zda-li jsou kola nafukovatelná, s duší, či jsou plastová. Hrozí perforace duše a nutnost opravi.

Trendem jsou barvité vzory a otočná přední kola

Moderní jsou mezi maminkami veselé vzory a otočná přední kola, díky kterým se s kočárkem lépe manipuluje do zatáček. Podívejte se například na kočárky Firkon, ty jsou dokonalým příkladem. Puntíky, veselé barvy a nízká hmotnost. Rodinná firma z Polska má téměř třicetiletou tradici a její výrobky jdou s dobou.

Podobně jsou na tom i kočárky Camarelo, které pochází rovněž z Polska. Výrobce dbá na lehkou konstrukci, prostornou korbu a neotřelý design. Dělá především tzv. kombinované kočárky – ležící varianta se dá jednoduše předělat na sporťák. I to je důvod, proč jsou v dnešní době tak často osazována otočná přední kola.

Stýská se vám po tradičních kočárcích?

Nehledě na vymoženosti dnešní doby se spousta maminek diví, že kočárky na trhu jsou hrozně malé a úzké. Takový je vývoj a na jednu stranu je to výhoda – obzvlášť do města jsou praktičtější. Pokud si přesto potrpíte na klasický styl, podívejte se na tradiční kočárky Patron vyráběné přímo v České republice. Mělnická firma PATRON Bohemia je naším největším výrobcem dětských kočárků.

Podívejte se tam i na spoustu doplňků – například stupátko na kočárek pro staršího sourozence. Nutno podotknout, že cena za mnohé kombinované varianty už zahrnuje pláštěnku, moskytiéru i tašku na rukojeť.

Čaje