Kam na rehabilitaci a do lázní

Máte za sebou vážnou operaci, jste po úrazu či se zotavujete po dlouhé nemoci? Využijte možnosti rehabilitace v lázních. Přinášíme vám ucelený přehled těch nejvýznamnějších včetně jejich specializací.

O tom, zda máte nárok na lázně, rozhoduje váš ošetřující lékař. Pobyt v lázních můžete absolvovat buď v rámci kompletní lázeňské péče, příspěvkové lázeňské péče nebo si ji můžete celou zaplatit. Zdravotní pojišťovnou je kompletně hrazena pouze kompletní lázeňská péče. Na tu si ani nemusíte vybírat dovolenou, vztahuje se na ni totiž pracovní neschopnost.

 

Lázně a jejich specializace

Léčebné lázně Bohdaneč

Komplexní lázeňská léčebně rehabilitační péče zaměřená na rehabilitaci a regeneraci po operačním zákroku, jako je například totální endoprotéza.

Lázně Poděbrady

Rehabilitace po operacích srdce. Lázně velmi úzce spolupracují s kardiochirurgickými klinikami.

Lázně Mšené

Kompletní rehabilitační služby zaměřené na chronické bolesti páteří, kloubů a končetin. Součástí je lékařem ordinovaná léčebná rehabilitace v traumatologii, po operačních zákrocích a úrazech.

Konstantinovy lázně

Časná rehabilitace pro nemocné po operaci páteře, s umělými klouby, po úrazech pohybového ústrojí, ortopedických operacích, totálních endoprotézách, s mnohými onemocněními pohybového aparátu a nervové soustavy.

Lázně Velké Losiny

Lázeňské pobyty zaměřené na léčbu nemocí pohybového aparátu, kožních, neurologických a onkologických v remisi.

Lázně Velichovky

Specializovaná péče o pacienty po operaci totální ednoprotézy.

Lázně Jáchymov

Léčba pohybového ústrojí radonovou vodou, jež výrazně zlepšuje pohyblivost kloubů a posiluje imunitu organismu.

Lázně Bělohrad

Časná pooperční péče v rámci rehabilitace a regenerace po operačním zákroku, jako je například totální endoprotéza.

Lázně Teplice

Léčba onemocnění pohybového aparátu, svalů, vazů, poruch zánětlivého a degenerativního původu, vertebrogenního syndromu, oběhových a nervových poruch v důsledku onemocnění cukrovkou, zánětů žil a lymfatického systému stejně jako stavů po operacích pohybového ústrojí, výměnách kyčelních kloubů a po úrazech.

Jánské lázně

Léčba nemocí pohybového aparátu, nervových a nervosvalových onemocnění, obrny, roztroušené sklerózy, nemocí dýchacího ústrojí, jako je astma, či stavů po operacích dýchacích cest. Další specializací jsou poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí a stavy po ukončené léčbě různých onkologických onemocnění.

Františkovy lázně

Onemocnění srdce a krevního oběhu, nemoci krevního aparátu, gynekologická onemocnění včetně neplodnosti a následná péče po onkologických onemocněních.

Mariánské lázně

Nemoci ledvin a močových cest, dýchacího ústrojí, pohybového ústrojí, metabolická onemocnění stejně jako onkologická a gynekologická včetně léčby neplodnosti.

Lázně Karlovy Vary

Onemocnění žaludku, jícnu a střev včetně refluxní nemoci jícnu, vředové choroby žaludku a dvanácterníku, funkční střevní poruchy, stavy po střevních infekcích a vyléčených parazitózách a dráždivý tračník.

Lázně Darkov

Léčba nemocí oběhového ústrojí, nemocí kožních, gynekologických, ale i pohybového a nervového ústrojí včetně Parkinsonovy choroby.

Lázně Třeboň

Nerevmatická onemocnění páteře, artrózy, stavy po operacích pohybového ústrojí, revmatická onemocnění, různé neurologické choroby a stavy po amputacích.

Lázně Jeseník

Oblast psychosomatická, onemocnění štítné žlázy, dýchacích cest, diabetu a kožních problémů, jako například lupénky a ekzémů včetně atopického.

Lázně Toušeň

Léčba pohybových problémů, artrózy či Bechtěrevovy choroby.

Lázně Bohdaneč

Chronická a degenerativní onemocnění pohybového aparátu – artróza kyčle a kolena.

Lázně Libverda

Potíže pohybového aparátu, pooperačních stavů páteře a kloubních náhrad stejně jako onemocnění srdce, krevního oběhu a cév.

Čaje