Jak vyzrát na alergie?

Alergií je celá řada a může nás postihnout v podstatě kdykoliv. Rozhodně není pravdou, že pokud již od útlého věku netrpím alergií, pak se nikdy nemusím obávat žádné alergické reakce. Mnoho lidem se tedy může rozběhnout až v dospělosti. Naše tělo může přehnaně reagovat na jakékoliv věci. Nejčastěji se setkáme s alergií na pyl, roztoče, prach a chlupy, či některé potraviny. Každá z nich má různé příznaky, některé silné reakce mohou být však i životu nebezpečné, zejména pak tedy po pozření potravin, na kterou reagujeme přecitlivěle. V tomto případě musíme vždy urychleně kontaktovat lékaře.

Některé druhy alergií a jejich příznaky můžeme tlumit a zmírňovat pomocí speciálních medicínských přípravků, ovšem za zkoušku mohou stát také přírodní prostředky. Lidé trpící pylovou alergií se jen těžko vyhnou stromům a květinám, jež ji, zejména na jaře, způsobují. Projevuje se nejčastěji rýmou, pálením a slzením očí. Doporučovány jsou pak nosní kapky a spreje, které od rýmy uleví. Mnoho lidí využívá také mořskou vodu, která pročistí nosní dutiny. Z přírodních zdrojů léků na alergii se často užívá olej z černého kmínu. Vyzkoušet můžeme například i čaje. Při astmatických potížích je výborným pomocníkem zelený čaj.

Pokud trpíte alergií způsobenou roztoči je v první řadě nezbytné dodržovat určité zásady, kterými můžete problémům předcházet, a to pečlivým a častým úklidem. Jelikož roztočům velmi svědčí vlhké a teplé prostředí, je zřejmé, že nejvíce jich můžete najít právě ve vaší posteli. Je tedy dobré nechávat matraci profesionálně čistit a ložní prádlo prát vždy na vysoké teploty, a to několikrát do měsíce.

Když vás nečekaně přepadne alergická reakce, na nic nečekejte a vyrazte raději ihned do lékárny, kde vám účinný přípravek a jeho užívání doporučí. Využít můžete také online lékárnu, kde si své léky na alergii vyberete a objednáte z pohodlí domova.

Ordasoft Social Comments and Sharing Free

Komentáře