Jak předcházet zdravotním problémům

Máte zdravotní problémy? Chcete upevnit své zdraví a předcházet nemocem? Znáte medicinální houby? Ne? Je nejvyšší čas se s nimi seznámit. Proč? Důvod je jednoduchý. Medicinální houby dokáží mnoha chorobám předcházet a některé dokonce i léčit.

Účinky medicinálních hub

Jejich účinky jsou tisíciletími prověřené, jsou součástí tradiční čínské medicíny a nyní jsou jejich účinky potvrzovány nejmodernějšími vědeckými postupy.

Na medicinální houby se můžete spolehnout v případě, že hodláte posílit svůj imunitní systém například při boji s infekcí nebo rakovinou.

Naopak lze díky medicinálním houbám tlumit imunitní reakce v případě alergií či autoimunitních onemocnění. Dalším jejich rozšířeným využitím je léčba onemocnění ledvin, jater, plic nebo slinivky a pomohou vám doplnit energii nejen při chronické únavě.

Medicinální houby působí preventivně proti civilizačním nemocem a pokud již nějakou takovou chorobou trpíte přinesou úlevu a zlepšení vašeho zdravotního stavu.

Boj proti civilizačním nemocem

Civilizační nemoci jsou na vzestupu na celém světě. Stojí za nimi nesprávný životní styl s nadměrným příjmem potravy, snížením tělesné aktivity a zvýšením průměrného věku. Civilizační nemoci jsou spjaté s tzv. metabolickým syndromem.

Metabolický syndrom:

  • Obezita, tj. BMI nad 30

  • Vysoký krevní tlak – arteriální hypertenze, tj. více než 140/90mmHg

  • Zvýšené hladiny krevního cukru (glykemie) na lačno, tj. hodnoty vyšší než 6,1 mmol/l

  • Zvýšené hladiny krevních lipidů ‒ cholesterolu, LDL

  • Snížení hladiny hodného cholesterolu ‒ HDL

  • Snížení citlivosti buněk na inzulin – inzulínová rezistence spjatá se vznikem cukrovky

To vše při nesprávné léčbě může vést ke vzniku aterosklerózy, ischemické choroby srdeční, infarktu myokardu, cévní mozkové příhodě (mrtvice), cukrovky II. typu, poškození ledvin, jater a mimo jiné i kloubů. Tyto nemoci vám tedy mohou život nejen znepříjemnit, omezit, ale také ohrozit. Mohou končit trvalou invaliditou či úmrtím.

Jaké houby vybrat

Trpíte některým výše zmíněným příznakem či již máte nějakou civilizační chorobu? Chcete jí předcházet nebo zmírnit její příznaky? Řešením mohou být medicinální houby. Mnohé vědecké studie prováděné na buněčných kulturách, laboratorních zvířatech a na lidech v klinických studiích jednoznačně dokazují, že medicinální houby jako např. Maitake, Coprinus, Reishi, Chaga, Cordyceps dokážou regulovat či snižovat hladinu krevních tuků, snížit koncentraci celkového cholesterolu, škodlivého cholesterolu LDL i triglyceridů, ale naopak zvýšit hodnoty hodného cholesterolu HDL. Tím chrání cévy před vznikem či zhoršováním již přítomné aterosklerózy a před zvýšením krevního tlaku.

                            

Medicinální houby jako Maitake a Coprinus mají schopnost přecházet vzniku cukrovky II. typu tím, že dokážou snižovat hladinu krevního cukru a zvyšovat citlivost buněk na inzulin.

Ale co více, Maitake i Coprinus je možné úspěšně využít, i když už cukrovku máte, a to hlavně II typu. S jejich pomocí se vám podaří stabilizovat hladinu krevního cukru, snížit poškození a zvýšit regeneraci buněk slinivky břišní produkujících inzulin. Díky lepší kompenzaci diabetu pak můžete předejít mnoha komplikacím, které se s cukrovkou pojí, např. poškození malých i velkých cév, narušení sítnice a slepota, poškození ledvin až jejich selhání s nutností napojení na dialýzu, amputacemi, poškozením nervů aj.

Proč tedy čekat na to, až se nemoc vyvine? Proč nezlepšit zdravotní stav, když už nemoc máte?

Medicinální houby

Využijte medicinální houby, jejich sílu a potenciál působit pozitivně na vaše zdraví. Na trhu se roztrhl pytel s produkty různé a často pochybné kvality. Hledejte proto výrobce, který má tradici a může prokázat, že jeho houby neobsahují těžké kovy, pesticidy či radioaktivitu... Při výběru preparátů z medicinálních hub je nutné zvolit kvalitní produkt, v němž zůstávají zachovány všechny účinné látky dané houby. Proto je velmi důležité též šetrné zpracování hub. Ideálně formou jemné horkovodní extrakce, která zvýší koncentraci a fyziologickou dostupnost účinných látek ve výsledném produktu. Ideální množství polysacharidů (hlavní účinná látka hub) je pak kolem 30%.

Jak ale říká praktik tradiční čínské medicíny Milan Schirlo, který s medicinálními houbami ve své ordinaci dlouhodobě pracuje: „Je třeba si uvědomit, že součástí terapie musí být vždy i změna životního stylu“.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje