Hubnutí jde i zdravě - 7 tipů na hubnutí

A nemusíte dokonce ani hladovět. Že nevěříte? Připravili jsme 7 tipů, které vám usnadní hubnutí. Základní informací, která vám pomůže, je pravidlo, že výdej energie musí být vždy větší, než příjem. I když bude rozdíl malý, budete hubnout. A teď už slibovaných 7 tipů:

 Vyvarujte se červeného masa

Červené maso obsahuje vysoký podíl tuku, který vám při hubnutí rozhodně nepomůže. Ke stravě doporučujeme bílé maso (kuřecí – nebo ještě lépe krůtí). V návaznosti na bod 5. doporučujeme vybírat tzv. „šťastná“ zvířata, která nežila v kleci, ale mohla se volně pohybovat a nebyla krmena toxickým krmivem – dívejte se po BIO označení.

Jezte více čerstvé zeleniny a ovoce

Zelenina v jakémkoliv množství ještě nikdy nikoho nezabila – neomezujte se jen na známá rajčata, okurky, papriky a zelí – zkuste i skvělý chřest, lilek, řepu, špenát, cuketu a další chutné druhy zeleniny. Zeleninu můžete doplnit i čerstvým ovocem – jablky, meruňkami a pro okořenění dodejte i zázvor.

Celozrnné potraviny a vláknina neuškodí

Vláknina prodlužuje trávení, takže delší dobu po jídle nemáte hlad. O to méně se mezi hlavními jídly dne přecpáváte tzv. junk foodem – nekvalitními sušenkami, čokoládičkami a jinými rychlými dietetickými pastmi.

Používejte ghí a olivový olej

Na smažení je nejideálnější ghí. Že netušíte co to je? Přepouštěné máslo – můžete si ho vyrobit i vy sami. Stačí do hrnce dát 1 kg másla a nechat ho na vodní lázni rozpouštět. Na povrchu se bude srážet pěna, kterou pravidelně odebírejte.

Když máslo dostane krásně zlatavou barvu a oříškovou vůni, stáhněte máslo dolů z plamene a přeceďte přes pláténko. Přepouštěné máslo má vyšší bod varu, takže se na něm jídlo rychle nepřepaluje, jako na běžném másle. Olivový olej za studena lisovaný snad nemusíme představovat. Italové moc dobře vědí, proč ho používají celá staletí.

Snižte příjem emulgátorů

Emulgátory a další přidané chemické látky nemají v kvalitním jídle co dělat. Jednotlivé emulgátory jsou sice testované na zdravotní škodlivost, ale nikdo netestoval jejich kombinace. Jen si spočítejte, kolik jich sníte během jednoho dne. Pěkný chemický guláš viďte. Pro zdraví a hubnutí rozhodně nejsou vhodné průmyslově zpracované polotovary plné „éček“.

Zlepšete svůj pitný režim

Snažte si doplňovat neustále sklenici vody, kterou máte na pracovním stole. Nemusíte denně vypít hektolitry vody, ale stačí jen pár litrů. Vhodné pro doplňování pitného režimu je čistá voda z kohoutku (tzv. kohoutkovka). Vadí vám její chlorový odér? Nechte ji na chvíli odstát a hned je chutnější.

Méně soli pro vaše zdraví

Se solí v jídle se rozhodně nešetří. Bohužel neplatí sůl nad zlato, takže v každém jídle je nadměrná dávka soli. Sůl kromě jiného způsobuje zadržování vody v těle a ve větším množství může mít neblahý vliv na ledviny. Více informací o vlivu soli na zdraví se dozvíte na serveru Fitkustka.cz

Snad vám dnešní rady pomohly s vaším hubnutím bez hladu. Když k našim 7 radám doplníte i pravidelný pohyb (nemusí se jednat o nic agresivního či vyčerpávajícího – stačí 5 hodin týdně rychlejší procházky), úspěch v podobě štíhlé figury a zdravého těla vás nemine.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje