× Diskuze a fórum o dětech

cílevědomost a průbojnost

Více
#1 od Schwabka
Odpověděl Schwabka pro téma cílevědomost a průbojnost
Aha, tak už tomu rozumím. Tak to zase když je nespokojený, to také není dobré. Asi to bude náturou a nevím, jestli se s tím dá něco dělat. Snad někdo jiný poradí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Ruttinka
  • Avatar uživatele Ruttinka Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
#2 od Ruttinka
Odpověděl Ruttinka pro téma cílevědomost a průbojnost
Tím spokojí se s málem jsem nemyslela věci, ale činnosti. Je nespokojený s tím, že toho málo dokáže, ale není ochoten zkusit jít dál. Radši bude nespokojený, než aby riskoval případný nezdar.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#3 od Schwabka
Odpověděl Schwabka pro téma cílevědomost a průbojnost
Můj názor je ten (a nemusíte s ním samozřejmě souhlasit), že nejdůležitější je, aby dítě bylo šťastné. A pokud se dítě "spokojí s málem", já osobně bych to viděla spíš jako ctnost než jako nedostatek. Bohužel, v dnešní konzumní společnosti vyhrává ten, kdo má nejvíc peněz, největší dům, nejvyšší postavení, jí v nejdražších restauracích, atd. Takový člověk ale třeba nemusí být šťastný.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Ruttinka
  • Avatar uživatele Ruttinka Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
- #4 od Ruttinka
cílevědomost a průbojnost vytvořil uživatel Ruttinka
Potřebovala bych názory dalších rodičů - jestli lze u dětí, které nejsou moc průbojné a ani příliš cílevědomé, nějakým způsobem dosáhnout zesílení těchto, v dnešní době přímo nutných vlastností. Mám dvě děti, jedno je průbojné natolik, že se občas až divím, po kom to má, druhé je ale upejpavé a spokojí se s málem. Stačí, že má pohodlí, víc nepotřebuje, výzvy ho nezajímají. Dekuji
Poslední změna: uživatelem Ruttinka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Čaje