Denně jedno jablko, k doktorovi daleko ...

Slyšeli jste již o tom, jak blahodárný vliv mají na zdraví člověka jablka? Mnoho lidí je má ráda, protože jsou krásně slaďounká a chutná. Kuchařky si je oblíbily proto, že se z nich dají pohodlně připravit jak dezerty, tak i saláty. Ti, kteří holdují zdravé výživě, vědí, že jablka jsou bohatým zdrojem vlákniny. Překvapujícím faktem pro vás asi bude to, že toto slaďounké kulaté ovoce je takovou malou lékárnou.

Na co všechno mají jablka blahodárný vliv?

Jablka svým konzumentům pomáhají hned v několika ohledech. Blahodárně působí například na funkci trávicího traktu. Podporuje jeho správnou funkci a podílí se na jeho pročištění. Jelikož jsou jablíčka plná vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek, můžeme je konzumovat, abychom zlepšili náš imunitní systém a aby naše tělo dokázalo odolávat v boji proti různým infekcím, jež na nás hojně působí zrovna v tomto období bohatém na plískanice.

Pokud byste rádi svůj organismus pročistili, věřte tomu, že i v tomto ohledu vám bude jablko nápomocné, protože má detoxikační účinky. Sladkým bonusem pro vás bude i to, že působí regeneračně. Jablka oceníte i ve chvílích, kdy se budete cítit psychicky úplně na dně, jejich tajnou devizou, o níž moc lidí není, je schopnost nabudit dobrou náladu.

Prokázané jsou však i účinky na tělo jako celek. Lidé, zařazují do svého jídelníčku jablka pravidelně, se těší mnohem lepší kondici a vitalitě než ti, kteří se jim vyhýbají obloukem. V poslední době se však začíná prokazovat i omlazující účinek tohoto výborného ovoce.

Jaké látky jablka obsahují?

Jablka jsou velice šťavnatá, příčinou toho je vysoký obsah vody. Pro ty, kteří se zabývají tím, jak vysokou energetickou hodnotu mají potraviny, jež konzumují, můžeme podotknout, že jablka nejsou energeticky vůbec vydatná. Z tohoto důvodu je jich hojně využíváno pro udržování zdraví, ale také pro držení diety.

V jablku můžete objevit velké množství vitamínů, ty působí blahodárně nejen na vaše zdraví, ale i na organismus jako celek. Výrazně podporují správnou funkci některých orgánů, ale dokáží stabilizovat i obsah cukru ve vaší krvi.

Mnoho konzumentů oloupe jablka před tím, než je začnou jíst. Nedokážete si ani představit jakou chybu dělají. Zajímavostí tohoto ovoce je to, že nejvíce blahodárných látek je obsaženo právě v „obalu“ jablka. Slupka je nejbohatším zdrojem na látky, jako jsou železo, hořčík, vápník, karoten, vláknina a spousty dalších.

Na jaké orgány působí látky obsažené v jablku?

Jednou z látek obsažených v jablku je draslík. Ten má blahodárný vliv na správné fungování ledvin. Pokud jste příznivci posilování, jablko potěší i vás, protože jeho konzumace působí i na správnou činnost svalstva.

Další zajímavou živinou obsaženou v tomto ovoci je fosfor. Ten hojně ovlivňuje činnost mozku a paměť. Z tohoto důvodu jsou jablka doporučována všem, kteří při své práce musejí hodně přemýšlet, nebo je jejich mozek zatěžován tím, že si musí uložit hodně informací do paměti.

Jste již starší a obáváte se revmatismu či podobných onemocnění zasahující pohybový aparát? S jablky můžete na tyto zdravotní problémy zapomenout, protože s pravidelným konzumováním jablek se automaticky snižuje i tvorba kyseliny močové, jež je příčinou onemocnění, z nichž máte strach.

S jablkem proti zažívacím obtížím

Slyšeli jste již někdy o tom, že jablka mají výborný vliv i na zažívání? Trpíte často na průjmy? Pokud ano, přizvěte si na pomoc jablka. Máme pro vás jednoduchý recept, jenž vám pomůže. Vezměte si jablko a nastrouhejte jej nadrobno, vzniklou hmotu posypte troškou skořice a pomalu po lžičkách konzumujte. Doporučená dávka je maximálně deset jablek na den. Při léčbě pochopitelně nezapomeňte doplňovat tekutiny.

Závěrem

Konzumujte pravidelně jablka. S jejich pomocí zlepšíte svůj zdravotní stav, vyčistíte své tělo, zlepšíte si náladu, zhubnete a bonusem vám může být fakt, že jablka mají omlazující účinky.

 

 

Čaje