kentoya

Zdraví a pohyb jde spolu ruku v ruce. Můžete jíst zdravé potraviny, ale pokud se nebudete pravidelně hýbat, nemůžete čekat zázraky. Stejně to platí i naopak – bez kvalitního jídla nemá cvičení nikdy takový efekt. Poradíme vám, jak si najít k pravidelnému pohybu vztah, jaké sporty jsou nejvhodnější, a dáme tip na místo, kde jde cvičení skoro samo.

Je třeba se rozhodnout a vytrvat

Pravidelný pohyb je prospěšný hned několikrát. Asi je vám jasné, že se při pohybu bude vaše tělo postupně zpevňovat a bude vypadat lépe. Není to ale jen o vzhledu. Při cvičení se v těle uvolňují endorfiny (hormony štěstí), což se pozitivně promítne i na vaší náladě. Budete tedy vypadat lépe, posílíte své zdraví a navíc se budete cítit báječně. Je ale fakt, že začátky bývají hodně těžké. Nejprve ze všeho je třeba se odhodlat a vybrat sport, který vás bude bavit. Pro začátek jsou vhodné delší procházky, později zjistíte, že už to nestačí a potřebujete více.

01 1

Jaký sport zvolit?

Vybrat si musíte takový sport, který vás bude bavit a nebude pro vás moc zatěžující. Pokud chcete cvičit doma, může to být například aerobik, jóga či pilates. V každém začátku je ale dobré se poradit s odborníkem, který poradí s prováděním jednotlivých cviků. Nejčastější chyby v začátcích jsou dobře popsány v tomto článku . Nejen v začátcích je důležité posilování. K tomu je ideální zajít do posilovny. Naším tipem pro vás je Kentoya fitness posilovna Praha, ve které najdete špičkové posilovací stroje a hlavně zkušené trenéry, kteří vám pomohou s ideálním nastavením tréninku i se sestavením optimálního jídelníčku. Příjemnou výhodou je, že posilovna provozuje i solárium Praha a je možné se objednat i na masáže. Takže si po cvičení pěkně odpočinete.

02 1

Rada na závěr – pokud chcete, aby cvičení mělo opravdový efekt, musíte vytrvat. Pomůže vám například to, když si budete dělat pravidelné záznamy o váze a o mírách a nejlepší je, když budete cvičit ještě s někým. Minimálně ve dvou se to vždy lépe táhne.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje