Balanční podložka protáhne celé tělo

Balanční podložky jsou oblíbenou cvičební pomůckou. Lidé v dnešní době čím dál více oceňují jednoduché cviky, které zvládnou z pohodlí domova s minimální výbavou. Podložky jsou skladné, levné a cvičení s nimi je zábavné. Používají se při sportovním tréninku, fitness, a dokonce i rehabilitaci.

Rovnováha je nezbytná téměř pro všechny činnosti, které během dne vykonáváte. Ať už se jedná o chůzi, běh či jemnou motoriku (třeba navlékání jehly), všechno ovlivňuje rovnováha. Balanční podložky ji pomáhají obnovovat, takže se používají při poškození vnitřního ucha nebo mozečku.

Výborná věc pro sportovce

Při balancování na podložce musíte využívat všechny svaly těla, jinak byste spadli. Sportovci tedy díky podložce trénují koordinaci těla. Vhodné je to zejména pro tenisty a další, kteří při sportu nevyužívají celé tělo.

Pomáhá jim také zrychlit reakce. Při uklouznutí či klopýtnutí jste totiž nuceni rychle jednat. Sportovci se tak učí rychleji reagovat například na startovací pistoli.

Z jedné studie publikované v roce 2004 rovněž vyplývá, že podložka posiluje kotníky. Ženy, které trpěly častými zraněními kotníku při volejbale, dostaly za úkol používat podložku. Po čase se ukázalo, že se u nich skutečně snížil počet výronů a vymknutí kotníku.

Dostupná cvičební pomůcka

S balanční podložkou však zvládne cvičit i laik. Pomáhá zlepšit sílu a vytrvalost svalů, kardiovaskulární vytrvalost a pružnost. Už po dvou až třech měsících pravidelného cvičení se u uživatelů zlepšují držení těla, rovnováha a fyzická kondice.

Velkou výhodou je, že podložku je možné vytáhnout kdykoliv, ať je léto, nebo zima. Procvičit se s ní dá celé tělo. Tipy na cviky na balanční podložce najdete všude možně na internetu, například i na webu e-shopu Eureko, který se zaměřuje na sportovní, fitness a rehabilitační pomůcky. Rovnou se tam přesvědčte o přijatelné ceně podložek. Pár stovek pro své zdravé tělo obětovat určitě můžete.

Čaje