10 Tipů na hubnutí pro ženy

Miliony žen na celém světě se snaží zhubnout což vede mnoho „podvodníků“ k nabízení šílených diet, které nám zaručeně pomohou shodit váhu s minimálním úsilím, snadno a rychle. Bohužel, většina těchto plánů a výstřelků nemá za následek dlouhodobé hubnutí, a přestože mohou mít dobré výsledky na začátku, z dlouhodobého hlediska jsou bezvýznamné. Klíčem k hubnutí pro ženy i muže je jednoduchá teorie. Chcete-li zhubnout, musíte spálit více kalorií než jste přijali požíváním jídla a nápojů, takže budete muset zvýšit výdej nebo snížit příjem kalorií a pro nejlepší výsledky vyzkoušet kombinaci obou.

Nebojte se posilovat

Mnohé ženy se obávají, že pokud budou v posilovně zvedat závaží stanou se objemné a svalnaté. To je nepravděpodobné, protože ženy nemají takovou hladinu testosteronu jako se nachází u mužů. Pouze dostatečná hladina testosteronu je nutná k vytvoření opravdu velkých svalů. Posilování s vlastní vahou nebo s malý závažím nebude mít negativní vliv na přibrání velké svalové hmoty, ale pomůže vám formovat vaší postavu a tím se budete i mnohem lépe cítit. Naopak bude vaše tělo daleko lépe připraveno spalovat tuky, protože svalová tkáň má daleko rychlejší metabolizmus než tkáň tuková, kterou cvičením nahradíte. I když silové cvičení není pro spalování tuků tak efektivní jako kardiovaskulární zátěž, je velmi důležité pro zlepšení kvality kostí, což je zvláště pro ženy důležité.

Pijte více vody

Voda je bez kalorií, obvykle je zdarma a má mnoho výhod pro vaše tělo, včetně pozitivního vlivu na hubnutí. Hlad a žízeň jsou často organismem zaměňovány, takže pokud máte hlad, vždy se napijte vody, aby jste zjistila, zda je to opravdu hlad. Pitná voda před jídlem je také spojena s nižší příjem kalorií během jídla, pravděpodobně proto, že voda zaplňuje žaludek a budete se mít menší pocit hladu. Vyměníte-li čistou vodu za džusy, sodovky a energetické nápoje snížíte tím velmi celkový denní příjem kalorií. Tyto nápoje mají velmi malou výživovou hodnotu v porovnání s energetickou. Proto je výhodnější pít čistou vodu a k tomu si dát kousek čerstvého ovoce.

Podělte se o jídlo

Né na nadarmo se říká snídej sám, obědvej s přítelem a večeři dej nepříteli.V restauracích dostáváme mnohem větší porce než bychom snědli doma a také si běžně dáme více chodů než bychom běžně snědli, což vede při stravování v restauracích k nadbytečnému příjmu kalorií. Navštěvujete-li restaurace pouze občas, neměl by to být problém. V opačném případě však existuje jednoduchý trik, jak přejídání v restauracích předejít. Podělte se s přáteli o svá jídla, dejte si navzájem ochutnat, nikdo vás nenutí sníst celou porci. Bohužel je celkem přirozený instinkt sníst jídlo za které platíme v restauraci bezezbytku. Dobrým příkladem můžou být chlebové košíky přinesené k jídlu společné pro celý stůl.

Zkuste také: 5 neobvyklých dietních tipů, které fungují

Najděte spojence nejen pro cvičení

Často je těžké najít motivaci k pravidelnému cvičení. Spojte se proto se svoji kamarádkou nebo přítelem a svěřte se jim se svými plány. Společná cíle vám mohou dodat extra motivaci a postupně se cvičení může stát i vaší společnou prioritou a díky tomu budete cvičit více a usilovněji. Zkuste k sobě také přibrat někoho, kdo je v lepší kondici než ještě vy, protože vás bude moci táhnout nahoru ve vašich výkonech. Podřizováním svého tempa někomu, kdo je na tom hůř než vy, vám moc nepomůže.

Zkuste také článek: Jak se motivovat ke cvičeníZkuste také článek: Jak se motivovat ke cvičení

Jezte z menšího talíře

Lidé, kteří jedí z menšího talíře mají tendenci jíst méně pravděpodobně proto, protože na malém talíři vypadá i malá porce opticky jako velká. Kupte si menší sadu nádobí. Budete-li mít hlad, můžete si přidat, avšak původní energetická hodnota porce bude menší.

Udržte si nižší kalorický příjem než váš partner

Mnoho žen, které žily s mužem, a často poprvé, zjistily, že přibraly na váze. Je to obvykle způsobeno právě stejnými stravovacími návyky jako mají muži, jen nesmíte zapomenout na to, že muži mají i větší požadavky na energetický příjem. Ženy jsou obecně menší než muži a mají menší podíl svalové hmoty, proto je také nutný daleko menší energetický příjem k zachování tělesné hmotnosti.

Snížení kalorií ve vašich oblíbených jídlech

Chcete-li snížit příjem kalorií a nechcete si přestat užívat širou škálu nabízených pokrmů, vyzkoušejte jejich nízkoenergetické varianty, nebo alepsoň zdravější varianty. Ukázalo se, že klasická jídla připřravená ze zdravějších surovin neztrácejí na své chuti, takže ani nepoznáte, že jíte zdravěji. K tomu můžete napříkladpoužít do salátů místo majonezy jogurt, místo plnotučného mléka s metany nízkotučné či polotučné a podobně.

Veďte si záznamy o tom co jíte

Psaním záznamů o tom kolik a čeho v jakých časových intervalech sníte a vypijete můžete získat přehled o problematických partiích vašeho životního stylu. Nejen že je to jednoznačný důkaz a nemůžete ho popřít, ale v případě, že se odhodláte navštívit například dietního poradce, dáte mu velmi cenný nástroj analýze vašich stravovacích návyků. Dále získáte možnost přesně si dlouho době počítat příjem kalorií, který můžete následně porovnat s výdejem.

Vaše tělo nesmí hladovět

Příliš velké omezení příjmu potravy může být i nebezpečné, protože je zapotřebí pravidelný příjem nezbytných živin pro Vaše tělo a dostatek energie k jejich správnému fungování. Mnoho lidí zapomíná na to, že tělo spotřebovává jistou energii i v době klidu. I ve spánku tělo spaluje energii, vždyť jenom dýchání je energeticky náročný proces. Organismus neustále kalkuluje pravidelnost a kvalitu přijatých živin a snaží se střádat na dobu bez kvalitního příjmu, na horší časy a to může mát negativní dopad na hubnutí. Zamezit tomu můžeme právě pravidelným příjmem kvalitních potravin. Stejný negativní účinek můžou mít různé velmi nízkoenergetické diety !!!

Zvyšte svoji běžnou každodenní aktivitu

Lidé se často domnívají, že k tomu, aby zhubli musí trávit každý týden hodiny v posilovně. Není to pravda ! Pokud není posilování přímo Vaším koníčkem, existuje spousta jiných způsobu jak pálit kalorie. Každý pohyb navíc se počítá, takže pokud se jedná během dne byť pouze o desetiminutové intervaly, v součtu to může udělat mnoho.Choďte po schodech místo místo používání výtahu, choďte do práce pěšky nebo na kole, nebo alespoň kousek cesty. Místo obědu se běžte projít nebo uklízejte. Po práci si jděte hrát s dětmi na hřiště nebo do přírody. To vše pomáhá.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje