× Diskuze o nemocech

Lymeská borrelióza

Více
#1 od manufaktura
Odpověděl manufaktura pro téma Lymeská borrelióza
Já jsem se teď o tom bavila s kamarádku - zdravotní sestřičkou, tak mi říkala, že trend dneška je klíště raději vykývat, a ne už vykroutit, vytrhnout raději ne, protože pak hrozí, že by tam klíšťák mohl nechat hlavičku, a to by mohlo znamenat problém.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
- #2 od Schwabka
Odpověděl Schwabka pro téma Lymeská borrelióza
Drobná rada ohledně prevence je v tom úvodním článku. Otázka je, když už se chytne, jak ho správně vyndat. Dřív se říkalo, že vykroutit, další názor je "vykývat", někdo říká, že vytrhnout, někdo na něj jde s nožem, tak já nevím..
Poslední změna: uživatelem Schwabka. Důvod: překlepy

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#3 od marjenka
Odpověděl marjenka pro téma Lymeská borrelióza
Tak na klíšťáky si dáváme pozor a když přijdu ze zahrádky, tak se prohlížím. Ono dost záleží, kde žijete, třeba u nás nejsou infikovaní, ale v druhém okrese zase infikovaní jsou, takže záleží podle mě dost i na tom. Jinak nevím, jak bych se jim vyhýbala, to snad ani nejde, jde?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
- #4 od manufaktura
Odpověděl manufaktura pro téma Lymeská borrelióza
No, to se mi právě taky zdá. Ale aspoň doktorka u nás se při přiznacích chřipky nebo anginy hned ptá: A kdy jsme dávali poslední antibiotika? A když to bylo dřív než před několika měsíci, tak se celkem snaží se jim nějak vyhnout, je fakt, že pak bychom měli asi špatnou imunitu.
Poslední změna: uživatelem manufaktura.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#5 od manufaktura
Odpověděl manufaktura pro téma Lymeská borrelióza
Tak když už je chycené, tak se musí vytáhnout - samozřejmě s rukavicema a musí se to dezinfikovat. Vezemem si kleštičky a kýváme klíštěsem sem a tam, až se uvolní, tak musíme postižené místo zase dezinfikovat. Ale ta sprcha je fak dobrý nápad.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#6 od Schwabka
Odpověděl Schwabka pro téma Lymeská borrelióza

Proti klíšťatům se bráním sprchou, zní to možná divně ale je to věc, která vcelku slušně funguje. Trávím v přírodě dost času sportem a ltos jsem měl pouze jedno klíště, dva roky předtím vůbec žádné. Když se vrátím domů tak jdu okamžitě do sprchy a převlíknu si oblečení, ve kterém se klíštata mohou skrývat i po příchodu domu. A s těmi, která už pochodují po těle si poradí právě voda ve sprše. BTW ovládáte někdo techniku vyndávání klíštat nožem? mě se to posledně moc nepovedlo :angry:

Ta sprcha není špatná, ale co když je to klíště už chycený? :) Pak ten nůž? Na vyndavání klíšťat, mimochodem, existuje taková šikovná pinzetka.. nicméně mě to přivádí k otázce, jak vůbec klíště správně vyndat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#7 od Schwabka
Odpověděl Schwabka pro téma Lymeská borrelióza
Mně se naopak zdá, že doktoři by dávali antibiotika nejraději úplně na všechno, jen aby měli pokoj a jistotu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#8 od manufaktura
Odpověděl manufaktura pro téma Lymeská borrelióza
Ono je na nemoci vůbec nejhorší, že ji řada lékařů ne a ne identifikovat, a potom když se dostane do těla a do kostí, tak už se člověk jen tak nezbaví a zůstanou po ní doživotní následky. Nejlepší je, když se nasadí antibiotika, aby ji zlikvidovala, aby ty vám lékař jen tak nenapíše.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#9 od manufaktura
Odpověděl manufaktura pro téma Lymeská borrelióza
Z této nemoci máms trach, protože proti ní se nedá očkovat. A taky mě překvapilo kolik lidí kolem mě ji má, a lékaři na ni nedošli a identifikovali ji až dost pozdě, kdy už pacient trpěl nezvratnými změnami, které ohrožovaly jeho pohybový systém.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#10 od kiki
Odpověděl kiki pro téma Lymeská borrelióza
No, velká sradna, ale borelioza nebo encefalitida může potkat každýho...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#11 od Simca
Odpověděl Simca pro téma Lymeská borrelióza
Jasně, je to hrozně jednoduchý :D Musíš špičkou nože píchnout klíště do pravýho oka a ono se pustí samo :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#12 od Morfeus
Odpověděl Morfeus pro téma Lymeská borrelióza
Proti klíšťatům se bráním sprchou, zní to možná divně ale je to věc, která vcelku slušně funguje. Trávím v přírodě dost času sportem a ltos jsem měl pouze jedno klíště, dva roky předtím vůbec žádné. Když se vrátím domů tak jdu okamžitě do sprchy a převlíknu si oblečení, ve kterém se klíštata mohou skrývat i po příchodu domu. A s těmi, která už pochodují po těle si poradí právě voda ve sprše. BTW ovládáte někdo techniku vyndávání klíštat nožem? mě se to posledně moc nepovedlo :angry:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • admin
  • Avatar uživatele admin Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
#13 od admin
Lymeská borrelióza vytvořil uživatel admin

Boreliozaje nejčastější infekcí přenášenou klíšťaty v České republice. Většina nákaz probíhá bezpříznakově, menší část se projeví postižením kůže, kloubů, nervového systému a srdce. Nejčastější forma Lymeské borreliozy je červená skvrna vznikající v místě přisátí klíštěte většinou s odstupem 7-14 dnů ( s hranicí 3-30 dnů), většinou dosahující značných rozměrů, pro jistou diagnozu by měl průměr červené skvrny přesahovat 5 cm.

Číst více ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Čaje