× Diskuze o nemocech

Stres

Více
#1 od Schwabka
Schwabka odpvěděl/a: Stres

Mnohé dříve nezainteresované možná překvapí, že stresové hormony v lidském, ale také živočišném těle, jsou ve své podstatě spouštěči život zachraňujících procesů. V základě se jedná o výběr ze dvou reakcí organismu: útěk vs. boj.

Tak to mě náhodou nepřekvapilo :cheer:
Je fakt, že stres je dnes populární příčinou všemožných civilizačních chorob - já se mu snažím vyhýbat jako čert kříži. Ale samozřejmě dříve či později člověk na nějakou tu stresovou situaci narazí. V přiměřené míře je ale stres snad dokonce i žádoucí, pokud se nepletu.

Please Přihlásit se or Vytvořit účet to join the conversation.

Více
#2 od mss
mss odpvěděl/a: Stres
Stres tu s námi bude pořád. Doba je uspěchaná, pořád se za něčím hodíme, nic nestíháme, bereme si toho na sebe moc… abychom potom taky nebyli ve stresu. Ale copak si dnešní člověk může dovolit na chvíli zastavit? To je buď škola, práce nebo rodina, pořád nás něco zaměstnává.

Please Přihlásit se or Vytvořit účet to join the conversation.

  • admin
  • Avatar uživatele admin Topic Author
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
#3 od admin
admin created the topic: Stres

Slovo stres je dnes skloňováno v mnoha podobách. V nabídkách pracovních pozic vždy dominuje požadavek „odolnost vůči stresu“, vrcholní manažeři jsou školeni na zvládání stresových situací. Hovoří se také o chorobách spojených se stresem a negativních účincích, které stres na lidské tělo a lidský organismus má.

Číst více ...

Please Přihlásit se or Vytvořit účet to join the conversation.