× Diskuze a fórum o vztazích

V kolika letech mí děti?

Více
#1 od marjenka
marjenka odpvěděl/a: V kolika letech mí děti?

Schwabka napsal: Podle mě kolem té třicítky je to optimální. Ale záleží na mnoha věcech, na tom jak se člověk cítí a také na těch financích, ty jsou hodně důležité. Dítě je dneska spíš drahý luxus. Pokud by jste čekali moc dlouho, taky by se mohlo stát, že prošvihnete tu správnou chvíli a pak už se člověk zase může cítit na dítě starý.

Je fakt že u toho chlapa je kolem té třicítky fakt začít myslet nad tím, aby měl dítě. Protože sice chlap může mít dítě kdykoliv, ale jak se bude cítit, až bude dítě odrůstat a ty už nebudeš moct s ním chodit do přírody na tramp nebo pod stan a tak.

Please Přihlásit se or Vytvořit účet to join the conversation.

Více
#2 od Schwabka
Schwabka odpvěděl/a: V kolika letech mí děti?
Podle mě kolem té třicítky je to optimální. Ale záleží na mnoha věcech, na tom jak se člověk cítí a také na těch financích, ty jsou hodně důležité. Dítě je dneska spíš drahý luxus. Pokud by jste čekali moc dlouho, taky by se mohlo stát, že prošvihnete tu správnou chvíli a pak už se člověk zase může cítit na dítě starý.

Více
#3 od marjenka
marjenka odpvěděl/a: V kolika letech mí děti?
Tak já si myslím, že někdo se cítí v dvaceti osmi ještě jako mladíček a chce si užívat. Ale když se cítíš už na rodinu, tak do toho jdi, protože pak někdy po třicítce, kdybys začal, tak už bys byl starý taťka, ne hned, ale když si vezmeš, že děcko vyjde někdy v devatenácti školu, tak ty budeš mít skoro padesát a už se budeš cítit starý třeba.

Více
#4 od manufaktura
manufaktura odpvěděl/a: V kolika letech mí děti?
Už ve dvaceti čtyřech letech? To je celkem brzy, když uvážíte, že jste právě po vysoké škole a hledáte si práci. Nejste nikde zajetá, nemáte žádné zkušenosti, takže na vás po mateřské dovolené čeká buď úřad práce, nebo pak už jenom další mateřská dovolená. Myslím, že zlomová je právě třicítka.

Více
#5 od manufaktura
manufaktura odpvěděl/a: V kolika letech mí děti?
To je podle mě moc individuální. Protože někdo se na to cítí už ve dvaceti letech. Ale někdo ještě na prahu třicítky váhá, jestli mít vůbec děti, protože mu to nebylo od přírody dané. Záleží opravdu na tom páru, jak se rozhodne, jestli oba chtějí, jestli mají sociální a finanční zázemí.

Více
#6 od Dorothea
Dorothea odpvěděl/a: V kolika letech mí děti?
Já si myslím, že by se to mělo hlavně odvíjet od finančního a hmotné zajištění. Jestliže už má člověk slušnou práci, byt a stabilní příjem tak proč ne už třeba ve 20? Na druhou stranu jestli toto člověk nemá ve 30, tak nevim no, asi bych počkala. Jinak z biologického hlediska u žen nejpozději tak ve 24.

• Kuba
  • Avatar uživatele Kuba Topic Author
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
#7 od Kuba
Kuba created the topic: V kolika letech mí děti?
Dobrý den, zajímal by mne Váš nazor na to, v kolika letech je dnes optimální založit rodinu... Je mi 28, právě jsem nastoupil do nového zaměstnání a s partnerkou o tom stále debatujeme, děkuji za Vaše názory