× Diskuze a fórum o hubnutí a dietách

Zdravá přírodní sladidla

Více
#1 od mss
mss odpvěděl/a: Zdravá přírodní sladidla
Mé slazení prošlo různými změnami. Napřed jsem přešla na třtinový cukr, ale po návštěvě výživového poradce mi byl nedoporučen, myslí kvůli zbytečné melase - nechci lhát, dostala jsem rozsáhlý výklad a už je to delší dobu, tak teď přesně nevím. Pak jsem na nějakou dobu téměř nejedla sladké, takže jsem ani nesladila a "sladké" jsem jedla jen ovoce. Teď střídám stévii a med. A právě med upřednostňuj. :)

Please Přihlásit se or Vytvořit účet to join the conversation.

Více
#2 od manufaktura
manufaktura odpvěděl/a: Zdravá přírodní sladidla

xylitol napsal: Dobrý den,

pokud hledáte přírodní alternativu k řepnému cukru, můžete zkusit xylitol. Xylitol se vyskytuje různě v přírodě, proto se mu mimo jiné také přezdívá březový cukr. Xylitol se dnes většinou získává ekologicky šetrnou cestou z kukuřičných palic.

Xylitol obsahuje o 75% sacharidů méně než běžný cukr a také pomáhá čistit ústní dutinu, čímž zabraňuje tvorbě zubního kazu.

Více si o xylitolu můžete přečíst zde www.brezovycukr.cz

Děkuju za příjemnou informaci, zatím mi toto jméno nic neříkalo, musím se na to poptat. Seženu ho ve zdravé výživě, nebo někde v lékárne? A dá se s ním sladit stejně jako s bílým cukrem - čaj, káva, do buchty atd.?

Více
#3 od Schwabka
Schwabka odpvěděl/a: Zdravá přírodní sladidla
Díky za informaci. Je mi ten název nějaký povědomý. Nedává se to do žvýkaček? To by souhlasilo s tím, že pomáhá čistit ústní dutinu. Ale že to je březový cukr a přitom je z kukuřice, to je zajímavé.

Více
#4 od xylitol
xylitol odpvěděl/a: Zdravá přírodní sladidla
Dobrý den,

pokud hledáte přírodní alternativu k řepnému cukru, můžete zkusit xylitol. Xylitol se vyskytuje různě v přírodě, proto se mu mimo jiné také přezdívá březový cukr. Xylitol se dnes většinou získává ekologicky šetrnou cestou z kukuřičných palic.

Xylitol obsahuje o 75% sacharidů méně než běžný cukr a také pomáhá čistit ústní dutinu, čímž zabraňuje tvorbě zubního kazu.

Více si o xylitolu můžete přečíst zde www.brezovycukr.cz

Více
#5 od manufaktura
manufaktura odpvěděl/a: Zdravá přírodní sladidla
Med máme hodně rádi a přidáváme si ho do čase kdykoliv můžeme, taky ho občas lížeme i samotný, pokud jsme nemocní, je to jako když vás pohladí. Ale taky jsem chtěla vyzkoušet sladit lístky stevie, ale zatím jsem ji nikde nemohla sehnat.

Více
#6 od Maruška
Maruška odpvěděl/a: Zdravá přírodní sladidla
Tak jsem zadala do googlu datlový sirup a hned jsem našla několik eshopů, ale v kamenné prodejně jsem to snad neviděla

Více
#7 od Maruška
Maruška odpvěděl/a: Zdravá přírodní sladidla
Nevíte, kde se dá koupit datlový sirup?

Více
#8 od Alena
Alena odpvěděl/a: Zdravá přírodní sladidla
Ta melasa mě zaujala

Více
#9 od Ruprecht
Ruprecht odpvěděl/a: Zdravá přírodní sladidla
100% med:)

• admin
  • Avatar uživatele admin Topic Author
  • Administrator
  • Administrator
Více
#10 od admin
admin created the topic: Zdravá přírodní sladidla