× Diskuze a fórum o hubnutí a dietách

Co nejíst?

Více
#1 od marjenka
marjenka odpvěděl/a: Co nejíst?

Karel3 napsal: A na noc můžu jíst co? Já mám v noci pořád hlad...

Nejez nic a zkus to zaspat, protože pak nutíš žaludek a všechno, aby místo odpočívání pracovalo a pak si tvoje tělo vůbec přes noc neodpočine a pak jsi i unavený a není to dobré pro tvoje zdraví. Zkus si dát něco na pití, nestačí to?

Please Přihlásit se or Vytvořit účet to join the conversation.

Více
#2 od marjenka

Šárka napsal: Na noc je dobré jíst hlavně bílkoviny. Dát si k večeři třeba rybu, popřípadě kuřecí nebo krůtí maso se zeleninovou přílohou. Večer je taky dobré nedávat si sacharidy (neboli uhlohydráty, chcete-li), což znamená výrazně omezit nebo úplně vynechat přílohy (rýže, těstoviny, brambory apod.) a nejíst na noc pečivo. Někteří lidé si před spaním dávají i trochu tvarohu (s co nejnižším obsahem tuku samozřejmě), pro výživu a regeneraci svalové hmoty, navíc dost zasytí.

Fakt jíst bílkovinu? Tak to by mě nenapadlo. A sacharidy nejíst? Takže ani řádnou sladkost si nedávat? S tím tvarohem je to taky zvláštní, to jsem už vůbec neslyšela. Vím, že ho jedí kulturisté, aby získali rychle svaly, ale před spaním?

Více
#3 od marjenka

Z3 napsal: Hlavní gró většiny diet, které by se mělo vyvěsit do všech domácností zní:
Nejezte méně, jezte lépe! ( z ang. Don't eat less, eat better! )
Pak se lidé diví, že nastávají jojo efekty, nebo že strácí svalovou hmotu. Když si za celý den dají kafe a salát..
1) Ztrácíte svalovou hmotu z nedostatku živin, za 2) tuto "dietu" nikdo nevydrží déle než pár měsíců a po vrácení se ke starým návykům, kdy má ale již zažitý oný metabolismus, který si držením této diety získal, se mu vše vrátí v podobě tuků a kolikrát ještě převýšá původní hmotnost. Stravovat se tedy málo vede dlouhodobě k neuspěchu.

Je pravda, že káva a salát nedodá žádnou energii, kterou každý člověk opravdu potřebuje. Ale pokud se naučíte jíst méně, tak byste při tom mohli i vydržet. Taky mám ráda jídlo, ale třeba od šesti večer už nejím, a vydržím to.

Více
#4 od marjenka

manufaktura napsal: Souhlasím s tím, že když máte v noci hlad, tak je dobré dát si zeleninku, protože je nejen zdravjší, ale také má méně kalorií, takže po ní tolik nepřiberete, nebo snad vůbec, nebo se to snažit zapít, budete mít pocit plného břicha, a tak se toho do vás méně vejde a taky z toho nepřiberete, pokud sáhnete po vodě, a ne po limonádách.

Taky bych to tak řešila, abych moc nepřibrala, zkrátka nějak ošidit žaludek, třeba se jenom napít a hotovo. Ta voda by byla nejlepší, určitě ne nějaké sladké sodovky, co by ti ještě dodaly energie, po nich už bys asi vůbec nespala.

Více
#5 od marjenka

Schwabka napsal: Lidi, jak můžete mít v noci hlad? Já tedy v noci spím a nic, opakuji NIC na světě by mě nedonutilo vstát z postele uprostřed noci. Já nemůžu pořádně jíst ani brzy ráno, to do sebe snídani nedostanu, protože by mě bylo zle, natož v noci. Jiná situace je, když má člověk třeba noční, to je pak jiná. Ale když ne, tak v noci spěte a máte po problému.

Já taky v noci spím, takže nemusím řešit problém, co bych si tak v noci dala. Ale nedokážu si představit, že bych se v noci najedla a potom šla spát. To by se mi asi moc dobře nespalo. Nedá se to zkrátka zaspat?

Více
#6 od marjenka

Gopr napsal: Na internetu je spousta rad co jíst a nejíst, čemu se vyhýbáte Vy?

Je jasné, že něco je dobré a vhodné pro všechny, ale fůra věcí je individuálních. Někdo nemůže česnek, protože ho potom bolí břicho a nadouvá ho. Třeba já česnek jíst nemůžu, pálí mě po něm žáha, takže i když jsem ho měla ráda, vyhýbám se mu.

Více
#7 od Schwabka
Schwabka odpvěděl/a: Co nejíst?
Lidi, jak můžete mít v noci hlad? Já tedy v noci spím a nic, opakuji NIC na světě by mě nedonutilo vstát z postele uprostřed noci. Já nemůžu pořádně jíst ani brzy ráno, to do sebe snídani nedostanu, protože by mě bylo zle, natož v noci. Jiná situace je, když má člověk třeba noční, to je pak jiná. Ale když ne, tak v noci spěte a máte po problému.

Více
#8 od manufaktura
manufaktura odpvěděl/a: Co nejíst?
Souhlasím s tím, že když máte v noci hlad, tak je dobré dát si zeleninku, protože je nejen zdravjší, ale také má méně kalorií, takže po ní tolik nepřiberete, nebo snad vůbec, nebo se to snažit zapít, budete mít pocit plného břicha, a tak se toho do vás méně vejde a taky z toho nepřiberete, pokud sáhnete po vodě, a ne po limonádách.

Více
#9 od manufaktura
Ono se to sice dobře napíše, ale přiznám se, že za celý den strávený v práci a pak péčí o své děti se už necítím na to, abych každý druhý večer vyvařovala maso - mezi námi, jde to i do peněz. Takže toto určitě dodržovat nebudu. Jinak, kdyby mi to někdo nachystal, tak bych si to s chutí vzala :)

Více
#10 od manufaktura
Souhlasím, že je důležité, aby člověk věděl, co jí a co to obsahuje. Když si dá jednu housku namazanou s nugetou, tak je to jiné, než když si dá salátek zakápnutý olivovým olejem. Hlavně by se měly do stravy zavést ovoce a zelenina a pokud mám chuť na sladké, tak sáhnu po ovoci.

Více
#11 od Z3
Z3 odpvěděl/a: Co nejíst?
Hlavní gró většiny diet, které by se mělo vyvěsit do všech domácností zní:
Nejezte méně, jezte lépe! ( z ang. Don't eat less, eat better! )
Pak se lidé diví, že nastávají jojo efekty, nebo že strácí svalovou hmotu. Když si za celý den dají kafe a salát..
1) Ztrácíte svalovou hmotu z nedostatku živin, za 2) tuto "dietu" nikdo nevydrží déle než pár měsíců a po vrácení se ke starým návykům, kdy má ale již zažitý oný metabolismus, který si držením této diety získal, se mu vše vrátí v podobě tuků a kolikrát ještě převýšá původní hmotnost. Stravovat se tedy málo vede dlouhodobě k neuspěchu.

Více
#12 od Šárka
Šárka odpvěděl/a: Co nejíst?
Na noc je dobré jíst hlavně bílkoviny. Dát si k večeři třeba rybu, popřípadě kuřecí nebo krůtí maso se zeleninovou přílohou. Večer je taky dobré nedávat si sacharidy (neboli uhlohydráty, chcete-li), což znamená výrazně omezit nebo úplně vynechat přílohy (rýže, těstoviny, brambory apod.) a nejíst na noc pečivo. Někteří lidé si před spaním dávají i trochu tvarohu (s co nejnižším obsahem tuku samozřejmě), pro výživu a regeneraci svalové hmoty, navíc dost zasytí.

Více
#13 od Kuba
Kuba odpvěděl/a: Co nejíst?
Zelenina, ta s emůže i v noci, já když mám v noci hlad, tak si dám třeba mrkev a okurku, lae často se tkay musím přemáhat, jitrnice by byla lepší:)

Více
#14 od Karel3
Karel3 odpvěděl/a: Co nejíst?
A na noc můžu jíst co? Já mám v noci pořád hlad...

• slanigo
  • Návštěvník
  • Návštěvník
#15 od slanigo
slanigo odpvěděl/a: Co nejíst?
Ideální je jíst "normálně" jenom zmenšit porce a zvýšit fyzickou aktivitu a tento poměr upravovat až do doby než nezačněte hubnout a potom v tomto vydržet až do požadované hmotnosti :-) Samozřejmostí je strava zaměřená na měnší množství energeticky náročných potravin ( sladkosti, tuky a alkohol...)

Více
#16 od Maruška
Maruška odpvěděl/a: Co nejíst?
Jà se vyhýbám při hubnutí hlavně slazeným nápojům a alkohlu, pak si trochu hlídám jídlo, ale žádné drastické diety a hlavně se snažím hodně sportovat...

• Gopr
  • Avatar uživatele Gopr Topic Author
  • Návštěvník
  • Návštěvník
#17 od Gopr
Gopr created the topic: Co nejíst?
Na internetu je spousta rad co jíst a nejíst, čemu se vyhýbáte Vy?