× Diskuze a fórum o bylinkách

Česnek

Více
#1 od Ludmila K
Ludmila K odpvěděl/a: Česnek
Česnek je nejlepší přírodní antibiotikum. Na každém foru se to píše a necpete do sebe chemii. Ludmila K

Please Přihlásit se or Vytvořit účet to join the conversation.

Více
#2 od sisi
sisi odpvěděl/a: Česnek
Strejda si dává česnek snad i do koblih a je naprosto zdravý..

Více
#3 od Schwabka
Schwabka odpvěděl/a: Česnek
Česnek mám celkově moc ráda. Párkrát jsem měla nakládaný česnek a to byla lahoda. Stroužky se dají chroupat jako jednohubky. Zajímalo by mě, zda si i v této podobě zachovává výše uvedené vlastnosti nebo aspoň některé z nich.

Více
#4 od Charlotta
Charlotta odpvěděl/a: Česnek
Česnek je vlastně takové přírodní antibiotikum. Je skvělý, pomáhá při mnoha onemocněních. Naposledy mi pomohl, když jsem měla angínu, to jsem ho do sebe musela dostat ve velkém, a zabralo to. Když nejde polykat celý, můžete zkusit třeba česnekovou polévku s vejcem, ta je vynikající. Ale aby zabrala, tak se do ní musí dát toho česneku opravdu hodně...

Více
#5 od manufaktura
manufaktura odpvěděl/a: Česnek
Česnek sám o sobě miluji, ale nevím, jak jej nějakým způsobem vnutit dětem. Mám ráda také medvědí česnek, ale když ho dám do mraziničky a pak ho rozlámu na části, tak už to není ono. Ono čerstvé je to vždy lepší chuťově i z hlediska nutričních hodnot.

Více
#6 od kvesla
kvesla odpvěděl/a: Česnek
Je vynikajúci, škoda, že zapácha. Údajne sa dá cesnak využiť aj na odstránenie bradavíc. Zhruba po týždni každodenného prikladania plátku alebo šťavy na bradavicu, bradavica sčervená a potom úplne zmizne :-) Skúšal to niekto?

Více
#7 od roogis2
roogis2 odpvěděl/a: Česnek
Ja jsem slyšel, že česnek je velmi dobrý i na hypertenzi. Znám osobně lidi, kterým pomáha.

Více
#8 od Alena
Alena odpvěděl/a: Česnek
Můžu česnek když kojím? Dikybza o

• Alex
  • Návštěvník
  • Návštěvník
#9 od Alex
Alex odpvěděl/a: Česnek
Já na česnek nedám dopustit, naprosta jednička při každém nachlazení

• admin
  • Avatar uživatele admin Topic Author
  • Administrator
  • Administrator
Více
#10 od admin
admin created the topic: Česnek

Česnek je vytrvalá bylina s podzemními cibulemi rozličných vlastností, tvarů a chutí. Všechny rostliny mají velmi podobné a charakteristické aroma.  Podzemní cibule jsou tvořeny několika stroužky – dužnaté části. Počet stroužků v cibuli se u různých odrůd liší. V období květenství lze zpravidla pozorovat tzv. pacibulky, které slouží k vegetativnímu rozmnožování byliny. Listy v podobě natě dorůstají délky až 50cm a vyrůstají přímo z báze cibule. Květy jsou oboupohlavní a mají většinou 6 okvětních lístků ve dvou přeslenech.

Číst více ...