Představení účinků bylin na naše zdraví

Byliny v nedávné době populárně narůstají a je dobré se o jejich účinky dozvědět co nejvíc. Užívání bylin může skutečně pozitivně ovlivnit naše zdraví, prospívá trávení, prokrvení, úlevy z bolestí a mnohé další. Pojďme se na to společně podívat.


Můžeme zpozorovat mnoho výhod, která nás pozitivně ovlivní k lepšímu!

Užíváním bylin máme možnost zvětšit svůj denní příjem pomocí účinných látek pro své tělo. Obsahují velmi různorodé vitamíny, fitoncidy a další látky, které se mohou projevit například i posílením imunity. Byliny mohou ve spojení se stravou velmi pozitivně ovlivnit náš trávicí systém a stejně tak obvyklé potíže s trávením. U žen se často projevují účinky v podobě regulace menstruačního cyklu a podporuje se léčení hormonálních problémů.

Například na stránkách ebyliny.cz se prodávají produkty jako čaje, bylinky i přírodní kapsle, které vám zajistí lepší trávení anebo silnou imunitu. Rostliny jako Kostival lékařský či Kopřiva dvoudomá, tyto všechny látky lze intenzivně užívat k posílení zdraví. Na stránkách najdete mnoho podobných bylin, které si můžete zakoupit!


 

Co nám to může teda přinést? Opravdu moc, jako například…

Pravidelné užívání bylin a čajů má pro naše zdraví mnoho výhod. Byliny mají přírodní fungicidní, antioxidant a antiseptické vlastnosti, které přispívají k lepšímu zdraví. Můžeme je užívat jako potravinové doplňky nebo je můžeme použít ve formě čaje.

• Takže to výhoda je, a tečka!

Konzumace bylinek a čajů může zlepšit trávení a pomoci zbavit se zánětů. Díky přírodním medicínským vlastnostem nám pomáhají bojovat s nemocemi a stimulovat naši imunitní systém. Byliny a čaje mohou také přispět k posílení obranyschopnosti organismu a tím i lepšímu zdraví.

• Ano, pomůže to našemu tělu i zároveň organismu, proti nemocím, prostě úžasné!

Čaje a bylinné čaje mohou obohacovat náš jídelníček o vitamíny, minerály a bílkoviny. Jsou vysoce účinné v prevenci mnoha zdravotních problémů včetně kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky, rakoviny a dalších.

• Proti cukrovce a rakovině, bomba!

Kromě výše uvedených výhod mohou byliny a čaje zmírnit nespavost a deprese, starat se o obličejovou pleť, detoxikovat organismus a mají také mnoho dalších lákavých funkcí.

• Budete mít hezčí pleť, méně starostí asi ne, ale méně depresí! To určitě, bylinky snižují napětí v těle a deprese. Budete se cítit lépe!

Konzumace bylinek a čajů je skvělým způsobem, jak podpořit naše celkové zdraví. Takže pokud hledáte cestu, jak posílit svou imunitu, zvyšte svou obranyschopnost a zlepšit psychickou pohodu, určitě byste měli začít pít bylinné čaje.

Prostě se to vyplatí? Stále nevíš a přemýšlíš? Koukni se na odkaz www.ebyliny.cz a nepřemýšlej, napiš nám a my ti rádi pomůžeme!

Nevýhody, má to nějakou nevýhodu?

Bylinky se mohou užívat s dobrými účinky pro zdraví, ale přesto je potřeba mít pro užívání dobrou informovanost, musí se jíst po určitých dávkách a v případě potřeby podávaný s jedním či více ostatníma prvky jako jsou minerály, tak se musí vždy postupovat podle obecných předpisů. Taktéž je při užívání bylin potřeba konzultovat se svým lékařem, aby se nedostala nedoporučená či nesprávná dávka vám a mohlo dojít k poškození organismu, na to si dávejte pozor. Na co si dát opravdu pozor? Nyní jste byli schopni se dozvědět o dostatečném množství účinků bylin od léčení trávicích problémů po posílení imunity.

Abyste měli možnost získat z bylinek prospěch, tak musíte být důslední, dbát na potřebné doporučení a v případě potřeby se obrátit na svého lékaře.

Navštívit stránky ebyliny.cz pro produkty ideální pro váš stav. Vyzkoušejte je a dostanete se formy zdraví ve kvalitě jakou si zasloužíte. Čaje, bylinky a přírodní kapsle vám pomůžou na cestě k lepšímu já, chcete to zkusit?

Čaga patřímezi choroše. Roste na břízách v oblastech ruské Sibiře. Podle výskytu se odvozuje i její pojmenování – sibiřská čaga. Čaga se pyšní černým povrchem. Dosahuje stáří deset až dvacet let a její váha může být až 5 kilogramů. Největší koncentrace účinných látek bylina obsahuje na jaře a na podzim, v tomto období se také sbírá. Léčivé účinky nemají všechny Čagy, jen ty, co rostou právě na břízách. Čaga je plná legend a její používání je zaznamenáno již ve středověku k léčebným účelům.

Číst dál: Čaga - lečivá houba

Účinky konopných mastí na organismus jsou velice široké a zejména v posledních letech stále nabývají na významu i popularitě. K plnému rozvinutí jejich blahodárného efektu ale nestačí jen vědět, při kterých chorobách sáhnout po zevně aplikovaném kanabinoidovém přípravku. Účinnost či neúčinnost přípravku je totiž z velké míry dána dodržením zásad správné aplikace. A k získání maximálního možného přínosu tohoto léku je klíčové i rozhodnutí, jakým způsobem prostředek za daných okolností nejlépe používat.

Číst dál: Účinky konopných mastí na zdraví a 5 rad, které je pomohou naplno využít

Jitrocel je pro své blahodárné účinky známý od pradávna. Třeba óda z jedenáctého století opěvuje jitrocel slovy: „I ty, jitroceli, matko rostlin, otevřená k východu, mocná v nitru, přes tebe hrkotají vody, přes tebe jezdí ženy, přes tebe jezdí ženiši, nad tebou odfukují býčkové.“ Jitrocel se používá zejména při onemocnění dýchacích orgánů, tedy při silném zahlenění, černém kašli i normálním kašli, plicním astmatu a doporučuje se v neposlední řadě při tuberkulóze plic. Ovšem tím výčet příznivých účinků na organismus zdaleka nekončí.

Číst dál: Jitrocel

Třapatka nachová je velmi známou bylinou pod názvem Echinacea purpuera. Jeden metr vysoká trvalka se od ostatních bylin ve volné přírodě vzhledově liší a je prakticky nezaměnitelná. Řadí se do rodu hvězdicovitých a stává se nejen okrasou našich zahrad, ale také léčivým pomocníkem při celé řadě zdravotních neduhů.

Číst dál: Echinacea - Třapatka nachová

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) je známý především jako přírodní afrodisiakum. I proto dostal přezdívku zelená viagra. Avšak tato bylinka, kterou si lze vypěstovat i v našich českých podmínkách, umí našemu zdraví nabídnout mnohem více.

Číst dál: Kotvičník

V souvislosti s imunitou, která v dnešní době u mnohých z nás pokulhává, se stále častěji hovoří o rakytníku. Tato pichlavá rostlina, zvaná také “citroník severu”, je doslova vitamínovou bombou. Zajímáte se i vy o přírodní medicínu? Chcete-li se o něm dozvědět víc, čtěte dál.

Číst dál: Rakytník

Produkty Dědka Kořenáře si nacházejí stále více příznivců. Jedním z posledních hitů jsou produkty z bylinky s názvem Ostropestřec mariánský. Ostropestřec mariánský je bylinkou, která pomáhá především při onemocnění jater a žlučníku. Vaší pozornosti by neměl uniknout především ostřopestřecový olej, ostropestřecová kaše s hlívou a speciálně namíchaná ostropestřecová směs.

Číst dál: Ostropestřec mariánský od Dědka Kořenáře

Láká vás rychlý "teatox"? Lékař nám říká, proč bychom se ho měli vyvarovat. Slunce a prázdniny se už rýsují - a náhle se regály supermarketů zdají být plné tajemných "teatox' balení a 'skinny" čajů, slibujících zázračně rychlé hubnutí právě v době pláží. Možná jste byli v pokušení - nebo možná už jste si koupili balíček sami. Ale zde GP Dr. Louise Newsonová, jež provozuje praxi na soukromé klinice ve Spire Parkway Hospital v Solihull nám říká proč jsou tak nebezpečné - a proč vlastně bychom se jich měli vyvarovat.

Číst dál: 8 důvodů proč byste se v zájmu zdraví měli vyhnout detoxikačnímu čaji

Jednu z nejznámějších jarních bylin představuje medvědí česnek. Především v posledních letech se stal doslova hitem a spousty lidí se těší, až začne jeho vegetační období a budou moci vyrazit za jeho sběrem. Jestliže o medvědím česneku slyšíte poprvé anebo s ním máte minimální zkušenosti, jste na správném místě. V následujících řádcích se totiž budeme podrobně věnovat jeho původu, vzhledu, vegetaci, sběru, pěstování a uchování. Dlužni nezůstaneme ani tipy na úpravu medvědího česneku a recept.

Číst dál: Medvědí česnek: Zázračná jarní bylinka plná vitamínů

Historie čaje sahá již více než pět tisíc let do historie. Kolébkou čajů byla Čína a Indie, postupně se však dostal do celého světa a již tisíce let patří k jedněm z nejoblíbenějších nápojů. Obzvláště v zimním a chřipkovém období se bez něj lidé neobejdou. Bylinkové čaje prostě a jednoduše patří k tomu prvnímu, po čem v případě nachlazení sáhnete.

Číst dál: Češi čaj milují. Vyzkoušejte matcha tea

Čaje